Dnes je úterý 18.2.2020, svátek má Gizela

Slavkov v podzimních barvách roku 2019

SlavkovKaždým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.

Chci se podělit o své fotografické pohledy na nevšedně vybarvenou přírodu našeho města. Příroda nám nabízí zajímavé pohledy, které se zvýrazní „dlouhým sklem“ fotoaparátu. Vnímavý divák objeví vždy něco nového. Vše je umocněno slunečním svitem.

Nenasytní developeři ukrajují a okusují přírodu města a nevratně poškozují historicky daný urbanismus. Pětipodlažní bytové domy na Zelnici jsou toho příkladem. Zastupitelé města umožnili úspěšnému developerovi nešetrně zahustit novou zástavbu na bývalých pozemcích města. Na zeleň už nezbylo místo.

Pravým opakem je nově budovaný areál slavkovské rodinné firmy LIKO-S v průmyslové části města. Nově postavené budovy jsou velmi citlivě zamaskované do zeleně. Podařilo se tak zdárně skloubit ekologii s funkčností. Tímto odvážným přístupen a příkladem se slavkovská firma zaslouženě zařadila mezi úspěšné světové průkopníky zelené architektury.

Važme si přírody v našem městě a její dostupnosti. Nedopusťme likvidaci historického rázu našeho města. Předejme přírodní krásy města dalším generacím v lepším stavu, než v jakém jsme ho převzali my.

Radoslav Lánský

Fotografie z podzimního Slavkova najdete zde.

 

Komentářů (2)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Srdcem Slavkovák  - Proč?

  Dobrý den,

  prosím, nevíte někdo, proč tento skvělý web (veslavkove.cz) ukončil svoji činnost? Je mi to hrozně líto a všechny informace, zprávy, fotoreportáže a pozvánky mi budou chybět (a jistě nejen mně).

  Ať je to jakkoli, děkuji panu B. Malečkovi i všem jeho spolupracovníkům, realizátorům a přispěvatelům (v obou slova smyslech) za tyto stránky a všechnu práci, kterou odvedli.

  Nenašla by se na městě dobrá vůle spojit síly - přepojit a profinancovat oba slavkovské weby - oficiální i tento informačně-společenský?

 • birder  - konec veslavkove.cz?!!!

  To je obrovská škoda a nenahraditelná ztráta, kterou časem poznáme. Snad se někdo najde, kdo na Béďu Malečka naváže.
  Petr

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější příroda

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.